olga_kulaj (olga_kulaj) wrote,
olga_kulaj
olga_kulaj

Глосарій Каміно де Сантьяго

Для вас, друзі, невеличкий словничок про Шлях святого Якова, щоб була зрозуміліша термінологія, яка буде в моїх дописах. Більшість іспанських слів писатиму кирилицею.
Camino (Каміно) - дорога, шлях.
Santiago (Сантьяго) - Святий Яків, він же Сен Жак, Сент Джеймс і т.д., різними мовами по-різному.
Peregrinos - пілігрими, паломники. Так умовно називають всіх, хто йде по Каміно, навіть атеїстів :) . Так, є й такі, чимало людей іде цей шлях чисто з туристичною метою. Взагалі, там , крім католиків, ідуть і православні, і буддисти, і протестанти...
Етап - пройдене за день, від одного альберге до наступного. Не кажуть "мій п"ятий день", кажуть "мій п"ятий етап, стільки-то кілометрів".
Альберге - приюти типу хостелів для паломників. Раніше вони були лише при монастирях, зараз є і муніципальні, дешевші, і приватні, комфортніші і дорожчі. Але і в одних, і в других - в кімнатах по 10-40 чоловік. (Для мене це найважче з усього).
Muszla_Jakuba.svg

Ціна 4-10 є. за одне ліжко (буває, що зі сніданком - тости, кава, джем, буває - з колективною вечерею, буває, що з кухнею без посуду і без чайника, буває, що в кухні є все, і навіть залишки солі, кави, вермішелі і т.п., по-різному буває :) ).
Іноді плата - donativo (донатіво), тобто, добровільні пожертвування, хто скільки може. Але за неписаним правилом, менше 5 є. не залишають.
Право на нічліг там дає Креденсіаль - паспорт пілігрима. Він купується за 1,5 - 3 євро на старті , а якщо там нема де купити, то хто купує в Мадриді, хто в Барселоні, хто в найближчому соборі, де він продається. На звороті - схема маршруту.
Креденсіаль іменний, вписують дані з паспорта.
І в ньому протягом шляху треба ставити печатки (штампи, estampo). Ставлять їх в альберге, барах, ресторанах, церквах, пожежних частинах і в зовсім несподіваних місцях.
Пілігрими бувають піші, вело і на конях.
Пішим ОБОВ"ЯЗКОВО треба пройти ПІШКИ останні 100 км і ставити 2 штампа в день, інакше паломництво не зарахується. На попередніх кілометрах можна і під"їжджати, але це нецікаво, хіба що вимушено. І штампів треба по одному на день.
Вело-пілігрими повинні проїхати на велосипедах останні 200 км.
Обслуговують альберге оспітальєро (Hospitalero), нерідко це волонтери, які самі пройшли Каміно, прониклись його духом і хто тимчасово, хто назавжди, стали працювати на благо паломників.
Щоб безплатно попрацювати оспітальєро, навіть сезонно, треба пройти навчання онлайн і ще навчання на місці, плюс знання мов. І це тяжкий труд.
В альберге правила суворі: заселення з 13-15 год., попереднього бронювання нема, двері зачиняють переважно о 22 год. і потрапити в альберге пізніше не зможете, навіть, якщо там ваші рюкзаки. А вранці "виганяють" до 8-9 години, бо до заселення нових треба прибрати і продезинфікувати. Більшість пілігримів встають о 5-6 годині. Недавно я бачила фото оголошення з альберге, написане російською, де суворість правил проілюстрована фразою "как в пионерлагере".
В усіх альберге є душ, Wi-Fi - не скрізь, але нерідко є в барах. Пральні машини і сушарки (за 2-3 є.) - не скрізь, але можливість прання вручну є.
Креденсіаль дає право ще й на меню пілігрима за 8-10 є., тобто, зі знижкою, бо те меню - це наїстися від пуза, ще й пляшка вина. Зазвичай, такий обід - увечері, після 20 год. Вдень - сієста, всі відпочивають, то можна й не знайти, де перекусити. Дає він і інші знижки.
Компостела (Compostela) - , сертифікат, який підтверджує проходження Каміно, і мабуть відпускає гріхи. Є інший сертифікат, який лише підтверджує кілометраж. Залежно від того, що ви вказали в анкеті - релігійна, чи культурна і релігійна, чи культурна мета.
Символ Каміно - синьо-жовтий, як наш прапор. Намальована на ньому мушля (ракушка), промінці якої - це маршрути, а точка сходження - місто Сантьяго, третя християнська святиня світу після Єрусалима і Рима. Такими символами позначено дорогу. А на рюкзаках паломники несуть справжню мушлю з хрестом святого Якова.
Ботафумейро - найбільше в світі кадило в Соборі святого Якова, яке розкачують 8-10 монахів. Величне видовище, можете побачити на Ютубі, але ми його не побачимо, собор всередині ремонтується до лютого 2020 р.. всередину пускають, так що біля могили св.Якова ми побуваємо. А меса для пілігримів зараз проводиться в соборі св. Франціска. Під час меси називають країни, звідки паломники. Ми будемо дуже прислухатись, щоб почути Ukrania (Укранія).
Tags: Испания, Камино де Сантьяго, Каміно де Сантьяго, Путь святого Якова, Шлях святого Якова, шлях святого Якова
Subscribe
promo olga_kulaj july 19, 2013 21:59 68
Buy for 10 tokens
Инструкция по организации самостоятельного путешествия. (наш опыт) Моя рідна мова – українська, і емоційну розповідь мені було б зручніше писати українською. А оскільки будь-яка писанина в блозі розрахована на читачів, то щоб моя аудиторія була більшою (можливо, мій досвід буде комусь…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 19 comments