Карпати 2007

olga_kulaj


olga_kulaj

Путешествия, вышивка лентами, мысли и чувства


Previous Entry Share Next Entry
Прес-тур в гості до ділових жінок м. Ніжин, Чернігівська область. Ч.1.
Карпати 2007
olga_kulaj
Ніжин - древнє місто в Чернігівській області, (72 тис. жителів), що увійшло до Семи чудес України, що славиться і архітектурно-історичною спадщиною, і своїми видатними земляками, давно цікавило мене, як туристичний об"єкт. Не вийшло побувати там в минулому році, плануємо з чоловіком поїхати  у квітні або травні. Але то будуть відвідини туристичних об"єктів.
А тут мене на 3 березня запросили в тематичний прес-тур, присвячений ролі жінки в суспільстві. В блог-турі я вже була (і ще хочу), а в прес-турі - вперше. Організатори - медіа-центр «Моє місто» (м. Чернігів) та Ліга «Ділова жінка» (м. Ніжин).
Подія вже висвітлюється і ще буде висвітлена в ЗМІ (телеканал "Україна", обласне радіо, газета "Деснянська правда", інтернет-видання...). Там буде журналістський погляд.
А тут буде, як завжди, суб"єктивний погляд блогера, за принципом "сподобалось-не сподобалось".

Побували ми на п"яти об"єктах, створених  або керованих жінками, членами Ліги «Ділова жінка»: в Домі моди "Verba", фабриці м"якої іграшки "Копиця", єдиній в області дитячій хореографічній школі, унікальному навчальному закладі "Престиж" на базі гімназії №16  і в двох кафе, створених однією жінкою.. Тому свій фотозвіт розділяю на два пости.

Спілкування з такими  жінками, що успішно суміщають ролі бізнес-леді, керівника, берегині домашнього вогнища,  мецената і волонтера, піднімає настрій,  надихає, дає оптимізм і віру, що Україна таки буде процвітаючою країною.


1. Інформація для мандрівників : Від Чернігова через Анисів, Куликівку і Вертієвку - 91 км. Ми їхали  саме цією дорогою. Дорожне покриття не гірше, ніж на трасі Київ -Чернігів, а може й краще. Ямки є,  особливо в селах, але не критичні. Так що реально проїхати, не маючи позашляховика. Є варіант їхати з Чернігова по Київській трасі, а в с. Кіпті звернути наліво. Можливо, там краще, але відстань на 20 км більша. З Києва 151 км, від с. Кіпті - направо.


2. В"їхали в "бандерівський" Ніжин.


3. Дім моди "Verba".


4. Створила його 13 років тому Тетяна Верба. Шити вчилася з 12 років, спочатку  для себе. А от вищу  освіту отримала музичну - вокал і скрипка. Мріяла співати на сцені, а вийшло так, що  ця чарівна жінка створює  сценічне вбрання для інших. В її костюмах виступали учасники талант-шоу «Х-фактор» та різних міжнародних конкурсів.

Шиють тут не лише сценічне, і не тільки для артистів. Замовники - ділові жінки Ніжина, Києва, Чернігова, політики і просто постійні клієнтки. Одяг шиється як на замовлення, так і партіями для продажу.Тому на ярликах три ціни, які можуть відрізнятися мало не вдвічі, залежно від кількості куплених одиниць.


4. Уявіть собі, юна жіночка, вагітна першою дитиною,   їде до Києва на оптову базу тканин, де треба купувати не менш, ніж 20 м одного виду. Але за повір"ям, жінкам в такому стані не можна відмовляти, їй пішли назустріч і нарізали стільки, скільки просила. З цього й почався бізнес.  Тоді їй був 21 рік.  І дотепер тривають ділові контакти з тією оптовою компанією.
Зараз пані Тетяна - мама двох синів, 9 і 13 років, яких виховує справжніми мужчинами.
Це - магазин.


5. Магазин називається «Pussy-willow» (вербовий котик). Це фото цінника.


6. І цю тему вербових котиків дизайнерка трохи змінила, а потім замовила тканину з таким принтом.


7.


8. Але собівартість її вийшла досить високою, 800 грн. за 1 м. Тому  й дають  її лише на оздоблення.


9. На моє питання, хто автор моделей, пані Тетяна відповіла, що здебільшого самі замовники.
Свою концепцію бізнесу вона радикально переглянула після закінчення півторарічної бізнес-школи.
І зараз цей заклад - не лише ательє з магазином. Дім моди надає карнавальні і сценічні костюми в прокат, проводить майстер-класи, як пошити спідницю за одну годину, а брюки за дві (але тут одна година в один день, потім - домашнє завдання, і на другий день  за  годину їх закінчують).
Тут шиють одяг еліт-класу, середнього класу і економ-класу.


10. Дім моди "Verba" бере участь в показах моди, в рамках проекту «Fashion скарбниця-2017", 4 березня в Чернігові,  в Тойота-центрі була представлена нова колекція, що шилася для звичайних жінок.


11. До таких моделей, як на цьому фото, я байдужа.


12.


13. І до таких теж.


14. А це сподобалось, є в ньому свій шарм. Кольє, виготовлене київською дизайнеркою, дорожче, ніж блузон. На фото не видно, але в ньому є всі кольори, що на блузоні, тільки  в пастельних тонах. Дуже гарно.


16. Це чудове пальто і капелюшок впали в око  журналістці, і дизайнерка допомагає одягнутись. Пальто хоч і біле, але практичне - його можна прати при 30 градусах, висушувати на вішалці, і потім  воно не потребує прасування.


17.


15. На місці працювала лише одна кравчиня, інші (а їх близько десяти) працюють вдома, і не тільки в Ніжині. Зліва - костюми напрокат.


18. З гарним настроем і з цукерками покидаємо гостинну господиню.
Тут Сайт Дому моди VERBA. Там є що подивитись.
А це інформація на дверях закладу.


19. Для тих, хто плаче, що нема роботи. І не лише для них.


20. Ніжинські двори  неприємно вразили  кількістю сміття. Я розумію, свино-люди і в Чернігові є, але в нас хоч комунальні служби працюють.  Це навпроти Дому моди, знизу не дуже видно, але там повно пляшок, видно, що вже багато років сміття лежить, травою заросло... Взагалі, як от можуть люди загиджувати місце, де живуть? Їм подобається виглянути з балкона і побачити таке?


21. Далі їдемо вулицею Авіації до фабрики м'яких іграшок "Копиця". Н-да... По таких вулицях накращий транспорт - і справді, авіація.
Фабрика зліва, за будинком не видно.


22. Розмістилась вона в колишньому дитсадку.


23. В приймальні директора.


24. Перед поїздкою я ознайомилась з сайтом фабрики "Копиця"; і вже знаю, що там замовлю. В кого є малі діти або онуки, зазирніть туди, не пожалкуєте.І ціни сподобаються. Нам сподобалось поросятко для лялькового театру. На жаль, при фабриці немає магазину, іграшки продаються в універмазі, час був обмежений, тому не заїхали туди. Продукцію фабрики замовляють торговельні мережі Києва, Дніпропетровська, Харкова, надходять замовлення від компаній і установ.
Директор фабрики м"яких іграшок "Копиця" - одна з найактивніших членів Ліги, депутат обласної ради, Наталя Копиця. Цей успішний бізнес вона створила разом з чоловіком.
Пані Наталя цікаво і натхненно, з любов"ю до своєї справи і до людей, з якими працює, розповіла про виробництво.
Фабриці 19 років, випускає більше 500 найменувань продукції. Це ляльки, іграшки-звірятка, ляльки-рукавички, подушки-розкладачки, м’які дитячі крісла, сумочки, різноманітні рюкзачки. Для їх виготовлення використовують тканину різної фактури, штучне хутро. Працює тут близько ста чоловік. Зарплата - вище середньої.

Виробництво і сировина сертифіковані, відповідають стандартам якості і безпеки. В Україні є дві лабораторії, де випробовують іграшки на безпечність для дитини, - в Києві і Харкові. Ці випробування досить дорогі, (перевіряють на міцність, на відрив дрібних деталей, на горючість і т.ін.), але фабрика йде на такі витрати -випробовує іграшки в Харкові.

Матеріали для іграшок - імпортні, з Білорусі, Кореї, Китаю і ін.


25. А це - Анатолій Олександрович Копиця, співзасновник, дизайнер і чоловік пані Наталії. За її словами, він тут - головний натхненник і автор дизайну іграшок. Але Анатолій Олександрович скромно вважав свою роль не дуже значною, і сфотографувати його на фоні вікна було непросто. Пізніше, в цеху, пані Наталя казала, що іграшка повинна бути такою, щоб дитина не боялася з нею заснути, іграшка повинна посміхатися. Саме такі й творить пан Анатолій .


26.


27. Ідемо в цехи.
Ви коли-небудь бачили, як розкроюють іграшки, майже без відходів?
Посилання на відео, 31 сек.


28. Машину зупинили, ось на передньому плані розкроєні деталі майбутніх котиків.


28. А тут видно весь процес. Зеленим  - те, що викроєне, червоним, де зупинились, білим - ще не кроїли.
І тут я згадала часи, коли комп"ютер називався ЕОМ (Електронно-обчислювальна машина), наприклад, Мінськ-22, займав два великі зали, а ми, крім предмета "Вычтехника", вчили ще й АСУ (автоматизовані системи управління). І в тому АСУ нам показували, і ми складали програмки, як розкроїти листи оцинкованого заліза з мінімальними відходами.

Тоді це ще було настільки теоретично, що ми з чоловіком вже й закінчили не лише інститут, а й свій багаторічний трудовий шлях в будівництві, але ніколи не бачили цього на практиці. І ось воно, "здійснилась споконвічна мрія"!


29.


30. Є тут і дві старі машини, без комп"ютерного управління.


39. Це - викроєні деталі звірят, багато шарів.


40. Буде собачка. Очі в неї не пластмасові, а вишиті.


41. Шиється сумочка для дівчинки.


42. Буде заєць.


43.


44. Цей напівфабрикат називається "шкурка лева", потім його наповнюють, пришивають очі, носик і т. ін.


45. Фабрика входить до п"ятірки лідерів з виробництва м"якої іграшки в Україні. І зараз є першою в цій п"ятірці.


46. В цеху.


47. Підприємство "Копиця" є спонсором різноманітних міських конкурсів, в тому числі, дитячого малюнка. А ще надає допомогу нашим бійцям, що зараз на передовій. Але про це ми дізналися вже від
голови Ліги "Ділові жінки", Пані Тамари Стратилат.


48.


49. Оформлювальний цех.


50. В цьому цеху набивають іграшки, пришивають очі, носи,  одягають і т.ін.


51. Правда ж, вони чарівно-веселі?


52.


53. Сови виготовлені на замовлення.


54. Козарлюга.


55. Найоригінальніше замовлення в історії фабрики - кришнаїти замовили партію Крішн.


56. Очі майбутніх іграшок.


57. Щойно принесли готові сумочки, свіжі, як пиріжки з печі.


58. Журналістсько-блогерська команда з успішною жінкою, що робить малят щасливішими.


59.


Є в сім"ї Копиця мрія - сворити в Ніжині музей іграшки. Нехай здійсниться!

На запитання, чи вдається, маючи сімейний бізнес, відпочивати одночасно чоловіку і дружині, пані Наталя обняла двох чарівних жіночок і сказала, що це її два плеча, на які вона може покластися, тому кожен рік відпочиває разом з чоловіком.
Це справжній менеджер, бо на жаль, далеко не всі керівники бізнесу вміють делегувати повноваження.

60. Останнє фото на порозі фабрики.

І ми їдемо в хореографічну школу...
Продовження тут Прес-тур в гості до ділових жінок м. Ніжин, Чернігівська область. Ч.2 ( про хореографічну школу, про загальноосвітній комплекс "Престиж" і про відвідини двох кафе).

Posts from This Journal by “Чернігівщина” Tag


promo olga_kulaj july 19, 2013 21:59 68
Buy for 10 tokens
Инструкция по организации самостоятельного путешествия. (наш опыт) Моя рідна мова – українська, і емоційну розповідь мені було б зручніше писати українською. А оскільки будь-яка писанина в блозі розрахована на читачів, то щоб моя аудиторія була більшою (можливо, мій досвід буде комусь…

  • 1
Цікаво .. Ніжин - моє рідне місто, я там народилась і закінчила школу ..Дороги жах !!! На жаль,.в цьому плані нічого не змінюється.. роками :(((

Дякую! Там дороги не гірші, ніж завжди навесні. А от траса міжнародного значення Київ-Чернігів в цьому році дуже розбита, особливо ближче до Києва і Броварів. Краще по ній їздити в світлу пору доби.

Тканина з котиками-брунькми - чудова! А от ціна!!!!!

Я тоже вспомнила, глядя на видео, как мы учили АСУ, а еще ЧПУ ( числовое программное управление). Помню, в 1985 году была на преддипломной практике на одном киевском заводе и в цехе увидела станок с ЧПУ, довольно новый на вид, но стоит так в сторонке как неприкаянный. Я некоторое время ждала, думала, может, увижу как это работает, но не дождалась и спросила мастера, в чем же дело. Он только рукой махнул, говорит, уже несколько лет стоит, деньги заплатили немалые, но специалистов не подготовили, и не знают, как с ним управляться.

А мы ЧПУ не учили, т.к. станки - это промышленность. По радио о них слышала и в газетах писали. А на практике, возможно, как ты пишешь, были большой редкостью.

дякую за такий душевний і цікавий фоторепортаж

Дякую! Друга частина ( ще три об'єкти, теж цікаві) буде мабуть, післязавтра, або завтра пізно увечері, бо їдемо на дачу, а роботи там -до темноти.

Крішни порадували:)))


  • 1
?

Log in

No account? Create an account