Карпати 2007

olga_kulaj


olga_kulaj

Путешествия, вышивка лентами, мысли и чувства


Іспанія 2017. Перший малючкин гірський похід. На гору Сегарія
Карпати 2007
olga_kulaj
     Сегарію ми бачили майже щодня. Вона прекрасна з усіх боків. Висота гори 508 м. Але оскільки Сегарія скеляста, а стежки кам"янисті, не можна сказати, що це - місце для прогулянок дитини віком 2,5 роки. Тому ми запланували зовсім невеличкий похід, щоб наша дівчинка відчула, що таке гори, а ми дізналися - сподобались вони їй чи ні.
Назву гори вона давно запам"ятала, і вже не раз  казала: "Хочу на Сегарію". І от - справжній міні-похід, в якому будемо навіть їсти варити. І хоч нам додому 9 км, але ж треба, щоб Діана відчула весь колорит гірського походу.
Зранку погода нам здалася не пляжною, тому вирішили піти в гори.


Гора і передгір"я є природним парком. Ми з чоловіком побували на ній, коли ще не мали почесних звань "бабуля" і "дідуля". Перший раз - восени 2014 року. Тоді не знайшли вершину, зате побували в великій печері, і це було чудово, потім перевалили гору... Про це тут: Золотая осень, 2014. 4 октября. Гора Сегария (Segaria) и пещера Болумини (Cueva Bolumini) (багато фото).

Вдруге - навесні 2015р., пішли іншим, крутим маршрутом, і втрапили на вершину. Ох і краса!. Помилуватись можна тут На вершину Сегарии (Segaria). Тут дуже добре видно, що гора не дитяча.
Читати далі (і 19 фото)...Collapse )

promo olga_kulaj july 19, 2013 21:59 68
Buy for 10 tokens
Инструкция по организации самостоятельного путешествия. (наш опыт) Моя рідна мова – українська, і емоційну розповідь мені було б зручніше писати українською. А оскільки будь-яка писанина в блозі розрахована на читачів, то щоб моя аудиторія була більшою (можливо, мій досвід буде комусь…

Сьогодні були на дачі. Привезли урожай
Карпати 2007
olga_kulaj
Ні, не з погреба. З грядки.
1. В теплиці ще повно руколи, і іноді кріп зустрічається. Уявляєте? Рукола - делікатес, що в київських супермаркетах коштує 200-250 грн. за 1 кг.

20171209_115840
Читати далі ( і одне фото)...Collapse )
Tags:

Іспанія 2017. Кероб, ріжкове дерево, альгарроба (algarroba)
Карпати 2007
olga_kulaj
Скільки назв у цього дерева родини бобових! Ріжкове (Ceratonia siliqua L.), цареградський стручок, солодкий ріжок.
А напій з його плодів - кероб (англ. carob). Порошок продається в супермаркетах. В Україні не бачила. Корисний (багато калію, кальцію, мікроелементів і вітамінів) і, як виявилось, смачний. Вегетаріанці і прихильники здорового способу життя вживають його замість какао (не містить кофеїну). Люблять його й ті, кому не можна цукру, бо в керобі є трохи природної солодкості.

Начиталась я минулої весни про цей продукт (читала на українських сайтах адвентистських інтернет-магазинів, там чимало корисного і смачного). І раптом згадала: "Ми ж його бачили в Іспанії! Часто й багато." Знайшла но Ютубі відео, як   один іспанець його рвав просто на вулиці (збивав пакетом), як готував, і - вперед, за урожаєм.

1. В основному, бачили його в лісах. І це лісок, в районі зони відпочинку під горою Сегарія. От такі стручки. Висять і на гілках, і на стовбурі. В спеку поруч навіть трохи аромат чути.20170924_145548
Читати далі (і ще 3 фото)...Collapse )

Испания 2017. 6. Динозавры Альгара (DinoPark Algar). И немного Кальпе со скалой
Карпати 2007
olga_kulaj
Впервые мы с мужем побывали в этом парке в ноябре 2013 года. Пост здесь, там красиво.   Тогда он был садом кактусов Альгара. С тех пор сменились хозяева, концепция и цена. Сад стал парком динозавров, и цена уже не 4е., а 15. О других изменениях расскажу дальше. Мне показалось, что разновидностей кактусов стало меньше, а может, динозавры отвлекали. Посмотрев  пост по ссылке выше, убедитесь сами.
Находится парк в 58 км от нашего места дислокации, возле городка Кайоса-д`ен-Саррия (Callosa d'en Sarrià), но ехать пришлось больше часа, так как это горная дорога, да еще и дождь.
К серии постов о нашем седьмом посещении Испании я сделала тег "тревел-бабуля", т.к. мы там были полтора месяца втроем - я, муж и внучка Диана, 2,5 лет. Ради нее в парк и поехали.
1.

Читать дальше... ( и 33 фото)Collapse )

Новий тег "тревел-бабуля"
Карпати 2007
olga_kulaj
Недавно я ввела новий тег (мітку) - тревел-бабуля. Так мене називає Діана, внучка. Хоч насправді, треба було б "тревел-бабуля і тревел-дідуля", але технічно на Фейсбуці це неможливо. Там, взагалі,  тег буде "тревелбабуля", бо дефіс  ФБ сприймає як пробіл.
Для чого цей тег? - Щоб ті, в  кого  є маленькі діти чи онуки, і кого цікавлять подорожі з ними (а нашій старшій внучці зараз 2 роки і 7 міс.) могли легко знайти пости по темі.
Я поступово цим тегом позначу і ті старі  пости, де з дитиною мандрували не ми, а батьки.
20170924_133416
Мандруймо з дітками! Це для них найкращий досвід.

Іспанія 2017. 5. А назавтра був шторм.
Карпати 2007
olga_kulaj
І море так ревіло, що хоч ми жили в трьох хвилинах ходу від пляжу, чули навіть з зачиненими вікнами.

1. А кайтсерфінгісти літають. Проте, їх небагато, мабуть, тільки найсміливіші.

Читати далі... (і 6 фото)Collapse )

Іспанія 2017. 4. Валенсія. Місто мистецтв і наук (Ciudad de las Artes y las Ciencias)
Карпати 2007
olga_kulaj
Історію появи цього парку і Міста мистецтв і наук ви можете почитати в пості, який я писала два роки тому: Прекрасная Валенсия. Ч.1. Город искусств и наук. Испания, осень 2015 г. Там про те, чому, коли і ким це було збудовано, і що тут було раніше. (Попередження тим, кому має значення трафік: багато фоток).
А тут - про наші цьогорічні відвідини з маленькою внучкою цього архітектурного шедевру. 14 вересня.

Читати далі... (і 26 фото)Collapse )

Друзі, підкажіть, будь ласка!
Карпати 2007
olga_kulaj
Як вставити в dreamwidth.org лічильник відвідань (счетчик посещений)?
Не можу згадати, як я це зробила сто років тому на ЖЖ. Там точнісінько так.
Код від liveinternet отримала.
Ось що пише "код нужно вставить как можно ближе к началу страниц, между тегами <боді> и  <боді >): Отой смайл після body> я не ставила.
Навіть в профілі вставила, а  коли зберегла, зникло.
А як головну сторінку переключити в формат HTML, щоб його туди вліпити?
Буду дуже вдячна!

Ой, я й забула! Карпати 2017
Карпати 2007
olga_kulaj
Якось так закрутилась, що не зробила жодного повноцінного посту про наші мандри в Карпати і по них самих в липні. Обіцяю виправитись, там є про що розказати і що показати.
Буду на 3-4 пости по Іспанію давати 1 про Карпати.

Тут: вид на Магуру з мосту, що на станції Ворохта. Прибуває дизель, який чомусь в інеті називають "Червона рута".

Іспанія 2017. 3. Тормос і Печера Калаверас (Cueva de las Calaveras) біля Бенідолейч (Benidoleig)
Карпати 2007
olga_kulaj
   В наш сьомий візит до Іспанії ми в більшості випадків відвідували знайомі нам цікаві місця. Бо треба ж враховувати потреби маленької дитини - денний сон, гаряче харчування, що їй може бути цікаво, а що ні, і т.ін. Але нерідко навіть в знайомих місцях відкривали для себе щось нове. І тому, що, наприклад, пішли в інший бік, і тому що щось змінилось за 3-4 роки...

В печері Калаверас (печера Черепів) ми вперше побували в листопаді 2013р. Тут (тиць сюди) більш інформативний пост (фоток там більше і вони якісніші) про історію печери, чому вона називається печерою черепів, коли там жили древні люди і т. ін.
А зараз - про нашу поїздку з Діаною (2,5 роки) в село Тормос (на гойдалки, і гори зблизька показати), а по дорозі назад - в печеру. Можливо, тим, в кого є дітки такого віку, буде цікавий наш досвід.
13 вересня.
1. Дорогою ми проїхали через село Бенідолейч, де знаходиться печера, але заїхати туди вирішили на зворотньому шляху. Бо треба ж дитину надихнути, а отже, спочатку гойдалки.
20170913_113800
Читати далі ... (і ще 15 фото)Collapse )

?

Log in

No account? Create an account